Podpisanie umowy na dofinansowanie projektu dla DPS w Zbyszycach
A A A

18 czerwca br. podpisana została umowa o dofinansowanie projektu inwestycyjno-szkoleniowego, który realizowany będzie do końca 2014 r. w Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach w powiecie nowosądeckim. Tym samym dofinansowanie ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy trafiło do ósmego domu pomocy w Małopolsce. Continue reading

Umowę o dofinansowanie projektu podpisali ze strony Powiatu Nowosądeckiego – Jan Golonka Starosta Nowosądecki oraz Józef Broński członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, a w imieniu Instytucji Realizującej – Wioletta Wilimska Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.

W wyniku projektu, którego koszt wyniesie 3 528 907,24 zł, wyremontowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych zostaną pomieszczenia mieszkalne, rehabilitacyjne i terapeutyczne w dwóch budynkach DPS-u.  Zakupione zostanie wyposażenie i sprzęt do terapii zajęciowej, rehabilitacji fizycznej, bieżącej opieki medycznej, a także wyposażenie pokoi. Bezpieczeństwo mieszkańców zostanie zwiększone dzięki unowocześnieniu systemu przeciwpożarowego, a także instalacji, która umożliwia szybkie wezwanie pomocy do każdego z pokoi.

W części szkoleniowej,  w której udział weźmie 91 pracowników tej placówki, zaplanowano m.in. szkolenia z nowoczesnych form terapii zajęciowej, pracy z osobami niepełnosprawnymi, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz technik komunikacji.

Podpisanie ósmej umowy o dofinansowanie projektu w ramach Konkursu nr 1/2012 wyczerpało alokację środków przeznaczonych w ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” na dofinansowanie przedsięwzięć inwestycyjno-szkoleniowych.