POSTĘPY W REALIZACJI PROJEKTU W DPS PRZY UL. ŁANOWEJ W KRAKOWIE
A A A

26 września br. pracownicy Instytucji Realizującej odbyli wizytę monitoringową projektu „Modernizacja DPS ul. Łanowa 41 – budynek 41b”. Continue reading

Dzięki wizycie w miejscu realizacji projektu członkowie zespołu „Pomocnej dłoni…” mieli nie tylko okazję zapoznać się z dokumentacją projektową i formalnymi aspektami wdrażania projektu, ale  także osobiście przekonać się o jego postępach.

Przypomnijmy, przedmiotem projektu jest modernizacja budynku stanowiącego część DPS. W ramach projektu zaplanowano jego modernizację, w tym wykonanie dla całego obiektu instalacji: elektrycznej, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej, systemu ostrzegawczo-przyzywowego, a także termomodernizację budynku. Wszystkie te działania zapewnią komfort życia przyszłym mieszkańcom tej części DPS, a system ostrzegawczo-przyzywowy, niezbędny w tak dużym domu pomocy społecznej, zwiększy ich bezpieczeństwo.

Kluczowym rezultatem projektu będzie utworzenie 56 nowych miejsc w wygodnych, w pełni wyposażonych i nowoczesnych zespołach pokoi z zapleczem sanitarnym, które powstaną w wyniku  modernizacji trzech pięter budynku. Na każdym z pięter powstają już wspomniane pokoje mieszkalne, pokój dziennego pobytu, pokój opiekunów, pomieszczenia sanitarne oraz pomieszczenia socjalne i gabinety dla członków personelu.

To właśnie działania remontowe wewnątrz budynku są w tej chwili najbardziej zaawansowane. Od sierpnia br. na pierwszym i drugim piętrze budynku 41b trwają roboty wyburzeniowe, skuwane są obecne wykończenia ścian i podłóg, murowane są nowe fragmenty ścian, które dzielą przestrzeń zgodnie z nowymi funkcjami. Działaniom tym towarzyszy usuwanie starych instalacji oraz rozprowadzenie nowej instalacji elektrycznej i okablowania systemu ostrzegawczo-przyzywowego. W najbliższym czasie prace przeniosą się na kolejną kondygnację, a na pierwszym piętrze, gdzie postęp prac jest największy, rozpoczną się kolejne prace instalacyjne.

Z zewnątrz o realizacji projektu SPPW w DPS przy ul. Łanowej świadczy na razie tylko tablica informacyjna przykuwająca wzrok elementami w kolorze czerwonym. Wymiana okien na nowe – bardziej energooszczędne, jest planowana na ostatni kwartał tego roku, natomiast montaż ocieplenia ścian zewnętrznych, tynkowanie i malowanie zostały zaplanowane na okres wiosenno-letni, kiedy aura zdecydowanie bardziej sprzyja robotom zewnętrznym. Zakończenie całości robót planowane jest na III kwartał 2014 r.

W październiku rozpoczną się także szkolenia dla pracowników DPS przy ul. Łanowej 41, w tym w zakresie pracy z osobami niepełnosprawnymi, uzależnionymi od alkoholu i innych środków psychoaktywnych, w zakresie profilaktyki stresu i wypalenia zawodowego oraz towarzyszenia w drodze umierania – odchodzenia – mieszkańców DPS.

Zapraszamy do śledzenia dalszych wiadomości z realizacji projektu oraz do obejrzenia zdjęć z placu budowy, które znajdą Państwo poniżej.