Szwajcarska wizyta w Małopolsce
A A A

W dniach 25 i 26 listopada br., w ramach wizyty w województwie małopolskim, pan Roland Python Dyrektor Biura Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy zapoznał się z realizacją projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem”, w tym odwiedził dwa domy pomocy społecznej, w których realizowane są dofinansowane projekty. Continue reading

Podczas swojej wizyty pan Roland Python miał możliwość zapoznać się szczegółowo ze stanem zaawansowania oraz już osiągniętymi rezultatami projektu prowadzonego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, dowiedzieć się więcej o 8 dofinansowanych projektach wdrażanych w domach pomocy społecznej oraz o realizacji działań związanych z podniesieniem kwalifikacji pielęgniarek pracujących w małopolskich DPS.

Szczególne zainteresowanie gościa wzbudziły działania inwestycyjno-szkoleniowe realizowane w ramach dofinansowanych projektów w DPSach przy ul. Krakowskiej 55 w Krakowie oraz w Bobrku. W Krakowie, oprowadzany przez Dyrektor DPS Marię Gdulę-Argasińską, zwiedził teren inwestycji w modernizowanym na potrzeby DPS budynku przy ul. Adama Chmielowskiego 4, przy okazji uzyskując informacje o dotychczasowym funkcjonowaniu placówki oraz wyzwaniach, przed którymi staje ona w swoim codziennym funkcjonowaniu. Podczas wizyty w DPS w Bobrku Dyrektor R. Python miał okazję zapoznać się z działaniami projektu obecnie realizowanymi oraz przewidzianymi  do realizacji w najbliższej przyszłości.