Fundamenty pod łącznik w Domu Pomocy Społecznej w Szczyrzycu już wykonane
A A A

Stosunkowo ciepła i sucha pogoda w IV kwartale tego roku sprzyja postępowi wszystkich robót budowlanych i remontowych w dofinansowanych projektach. Jednym z nich, starającym się maksymalnie wykorzystać sprzyjającą aurę, jest projekt realizowany przez Powiat Limanowski w Domu Pomocy Społecznej w Szczyrzycu. Continue reading

Do porządkowania placu budowy i wyburzeń wykonawca przystąpił 4 listopada, zaraz po jego przekazaniu przez Beneficjenta, a już są gotowe fundamenty, na których powstanie w ramach projektu w pełni funkcjonalny łącznik między istniejącym budynkiem DPS a drugim skrzydłem, którego budowa jest realizowana równolegle z inwestycją finansowaną w ramach projektu.

W ramach dobudowy powstanie podpiwniczony trzykondygnacyjny budynek, w którym na parterze zlokalizowano jadalnię, stanowisko recepcyjne, poczekalnię, węzeł sanitarny oraz salę rehabilitacyjną z zapleczem do ćwiczeń indywidualnych oraz boksem do masażu i stanowiskiem do elektro- i światłolecznictwa. Na pierwszym piętrze zaplanowano salę do terapii zajęciowej z możliwością podziału ściankami przesuwnymi na 4 oddzielne części, a przy niej usytuowano pomieszczenie stanowiące magazyn sprzętu oraz zaplecze sanitarne. W sąsiedztwie zaprojektowano pomieszczenie biblioteki. W przyziemiu zaprojektowano zaplecze socjalno­ techniczne.

Jeśli sprzyjająca aura się utrzyma, roboty budowlane prowadzone będą bez przerw i budowa wejdzie w kolejny etap, polegający na wykonaniu żelbetowej konstrukcji nośnej budynku, wylaniu stropów oraz murowaniu ścian zewnętrznych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wykonywania fundamentów nowej części DPS w Szczyrzycu.