COROCZNE SPOTKANIE STRON SPPW
A A A

W ramach corocznego spotkania stron Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy w dniu dzisiejszym w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Krakowskiej 55 gościli przedstawiciele szwajcarskich i polskich instytucji zajmujących się wdrażaniem programu. Continue reading

Wizyta w krakowskim DPS była jednym z punktów programu corocznego spotkania, które w tym roku odbyło się w Małopolsce. Wśród reprezentantów delegacji szwajcarskiej był Pan Lukas Beglinger – Ambasador Konfederacji Szwajcarskiej w Polsce oraz przedstawiciele Szwajcarskiej Agencji ds. Rozwoju i Współpracy – Ulrich Stuerzinger, Markus Duerst i Markus Eggenberger. Stronę polską reprezentowali przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwa Finansów oraz Instytucji Realizującej projekt „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

Spotkanie rozpoczął Pan Rafał Barański – Zastępca Dyrektora ROPS, który przedstawił dotychczasowy postęp w realizacji projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem”, następnie Pani Maria Gdula-Argasińska – Dyrektor DPS omówiła postęp prac budowlanych w odwiedzanej placówce i oprowadziła gości po terenie inwestycji dofinansowanej ze środków szwajcarskich. Ostatnim punktem spotkania była rozmowa o komponencie szkoleniowym projektu oraz spotkanie z pielęgniarkami  podnoszącymi swoje kwalifikacje zawodowe w ramach projektu.