Lubelskie promuje fundusze szwajcarskie
A A A

Zachęcamy do zapoznania się z działaniami promocyjnymi prowadzonymi przez bliźniaczy projekt wdrażany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie. Continue reading

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie podjął w 2014 r. szereg działań promocyjnych w ramach  Projektu „Poprawa jakości usług świadczonych w domach pomocy społecznej i placówkach opiekuńczo – wychowawczych” współfinansowanego przez stronę szwajcarską.

PIKNIK INTEGRACYJNY DLA DZIECI I SENIORÓW

W dniu 10 czerwca 2014 r. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie w partnerstwie z Domem Pomocy Społecznej w Matczynie zorganizował piknik dla dzieci i osób starszych zamieszkujących Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze i Domy Pomocy Społecznej z województwa lubelskiego. Na piknik przybyło ponad 400 osób.

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać koncertu chóru Gospel Project, poezji śpiewanej i muzyki rozrywkowej. Muzyka zachęciła uczestników do wspólnej tanecznej zabawy przy scenie. Niezwykłą atrakcją był pokaz umiejętności strażaków, którzy zaaranżowali akcję gaszenia płonącego samochodu, zaprezentowali sprzęt oraz wyposażenie samochodów strażackich, przygotowali również zabawę w pianie. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zapewnili atrakcję w postaci maskotki policyjnej – sierżanta Poli, z którą chętnie robiono sobie pamiątkowe zdjęcia. Dzieci miały również możliwość zasiąść za kierownicą radiowozu policyjnego. Niezapomnianym przeżyciem okazały się pokazy motocyklistów. Wielu uczestników miało okazję po raz pierwszy odbyć przejazd na motorze. Atrakcji podczas pikniku nie było końca. Uczestnicy doskonale bawili się w towarzystwie psów, które na co dzień pracują w ramach dogoterapii. Obecni mogli wziąć udział w zabawach i konkursach zorganizowanych przez wolontariuszy. Na zwycięzców konkursów czekały liczne nagrody – sprzęt sportowy, hula-hop, szachy
i mnóstwo słodyczy.

Piknik to także wielkie biesiadowanie – potrawy z grilla i przez cały czas trwania imprezy  stoiska z watą cukrową, pop cornem i lodami włoskimi, które cieszyły się zainteresowaniem ze względu na przepiękną słoneczną pogodę.

 SPOTKANIA INFORMACYJNO – PROMOCYJNE

Spotkania informacyjno – promocyjne odbywają się w każdym kwartale w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie i mają na celu omówienie z Beneficjentami bieżących zagadnień i trudności związanych z realizacją zaplanowanych działań inwestycyjnych i szkoleniowych w dofinansowanych jednostkach.

W 2014 r. odbyły się dwa spotkania dla Beneficjentów końcowych Projektu.

W dniu 19 marca 2014 r. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie zorganizował spotkanie dotyczące merytoryczno – księgowego sposobu  przygotowania oraz wypełniania formularzy Raportów Okresowych i Wniosków o Płatność. W trakcie spotkania uczestnicy mieli również możliwość konsultowania kwestii spornych dotyczących realizowanych przez siebie działań inwestycyjnych z ekspertem ds. nadzoru  inwestycyjnego, odpowiedzialnym za realizację robót inwestycyjnych w domach pomocy społecznej i placówkach opiekuńczo – wychowawczych.

Kolejne spotkanie informacyjno – promocyjne miało miejsce 17 czerwca 2014 r. Przedstawiono na nim wnioski z badania ewaluacyjnego, którego celem było określenie potrzeb pracowników i mieszkańców, stanu infrastruktury i wyposażenia oraz poznanie oczekiwań związanych z wdrażaniem projektów. Zaprezentowane wyniki badań będą miały wpływ na dalsze zarządzanie programem, pozwolą na precyzyjne i rzetelne określenie rzeczywistego oddziaływania programu oraz określenie jego efektywności społecznej. Beneficjenci mieli również okazję ponownie omówić trudności związane z wypełnianiem dokumentacji sprawozdawczej.

 

OGŁOSZENIA PRASOWE

W nr 4 (19)/2014 magazynu lubelskiego „LAJF” ukazał się artykuł na temat innowacyjnych działań inwestycyjnych i szkoleniowych realizowanych przez beneficjentów końcowych Programu. Jest on dostępny pod tym linkiem.