Już w sobotę na krakowskich Błoniach!
A A A

W nadchodzącą sobotę 11. października 2014 r. zapraszamy do odwiedzenia interaktywnego pawilonu wystawienniczego na krakowskich Błoniach. Będą mogli Państwo przekonać się jak ze szwajcarską precyzją rozwijamy Małopolskę! Continue reading

ZE SZWAJCARSKĄ PRECYZJĄ ROZWIJAMY MAŁOPOLSKĘ

Już w tę sobotę zapraszamy do interaktywnego pawilonu wystawienniczego na krakowskich Błoniach. Pawilon będzie można odwiedzić w sobotę, 11. października w godzinach od 10.00 do 18.00. W biało-czerwonej scenerii, nawiązującej zarówno do narodowych barw Szwajcarii jak i Polski, przygotowano wiele atrakcji. Dwóch rysunkowych gospodarzy, ze Szwajcarii i Polski, zabierze odwiedzających w filmową podróż po najciekawszych projektach. Na amatorów gier komputerowych czeka wyzwanie – „Zmniejsz różnice”. Zabawa polega na układaniu opadających elementów, tak aby wyrównać poziom we wszystkich słupkach widocznych na dużym ekranie. Mechanizm gry nawiązuje do misji funduszu szwajcarskiego, którego celem jest zmniejszanie różnic rozwojowych pomiędzy Polską a bogatszymi państwami oraz między regionami wewnątrz kraju. Na interaktywnej mapie będzie można sprawdzić, gdzie zlokalizowane są projekty dofinansowane z SPPW. Wystarczy nacisnąć przycisk odpowiadający wybranemu projektowi, a jego lokalizacja zostanie podświetlona na ogromnej mapie. W sąsiedztwie pawilonu zorganizowana zostanie również wystawa zdjęć zrealizowanych projektów.

Zobacz jak zmienia się Małopolska

Na terenie województwa realizowanych jest 11 dużych projektów i programów. Oznacza to, że w regionie zainwestowano 75,6 mln franków szwajcarskich, czyli ok. 242 mln zł. W powiecie gorlickim i nowosądeckim promowano regionalne produkty oraz marki wspierając lokalnych artystów, rzemieślników i rolników. Fundacja Partnerstwo dla Środowiska rozwijała projekt Produkt Lokalny Małopolska. W gminie Szczucin usuwano azbest i bezpiecznie go składowano. Na terenie gmin Niepołomice, Wieliczka, Skawina i Kłaj, w powiecie suskim, Mszanie Dolnej i gminach partnerskich, w szpitalach w Krakowie i Tarnowie instalowano systemy energii odnawialnej.
W Dolinie Karpia powstaje Centrum Rozwoju Zawodowego. Fundacja „Ab ovo” chroni tarliska górnej Raby, a Towarzystwo na rzecz Ziemi działa na rzecz ochrony starorzeczy Wisły. W ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” wsparcie trafiło także do domów pomocy społecznej i placówek opiekuńczo-wychowawczych. W wydarzeniu będą uczestniczyli przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie, którzy wszystkim zainteresowanym udzielą informacji na temat efektów realizowanego projektu oraz postępu prac inwestycyjnych w Małopolskich Domach Pomocy Społecznej.

Plakat promujący wydarzenie