Ze szwajcarską precyzją rozwijamy Małopolskę
A A A

11 października 2014 r. liczne grono Małopolan i nie tylko uczestniczyło w wydarzeniu promującym Szwajcarsko-Polski Program Współpracy pod hasłem „Ze szwajcarską precyzją rozwijamy Małopolskę”. Był to jeden z czterech eventów zorganizowanych przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, prezentujący efekty programu w 4 województwach, w których na projekty realizowane przy wsparciu z SPPW przeznaczono 43% środków przyznanych Polsce, czyli prawie 200 mln franków szwajcarskich. Continue reading

W ramach wydarzenia na krakowskich Błoniach rozstawiony został pawilon wystawienniczy w kształcie równoramiennego krzyża, nawiązującego do symbolu Szwajcarii. W pawilonie dla wszystkich odwiedzających dostępne były interaktywne stanowiska, dzięki którym mieszkańcy Małopolski mogli zapoznać się z realizowanymi z dofinansowania SPPW programami:

  • rysunkowa animacja – gdzie dwie kreskówkowe postacie reprezentujące Polskę i Szwajcarię zabierały odwiedzających pawilon w filmową podróż po najciekawszych projektach;
  • gra komputerowa, polegająca na układaniu opadających elementów, tak aby wyrównać poziom we wszystkich słupkach widocznych na dużym ekranie. Mechanizm gry nawiązywał do misji funduszu szwajcarskiego, którego celem jest zmniejszanie różnic rozwojowych pomiędzy Polską a bogatszymi państwami oraz między regionami wewnątrz kraju;
  • interaktywna mapa, na której wyświetlały się dofinansowane z SPPW projekty a po zeskanowaniu kodów QR każdy gość pawilonu mógł przeczytać informacje o interesującym go programie.

W sąsiedztwie pawilonu znajdowała się wystawa zdjęć niektórych zrealizowanych projektów, a do jego wnętrza zapraszali ubrani na czerwono organizatorzy, rozdający balony z logo Swiss Contribution oraz inne gadżety. Wewnątrz pawilonu przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie udzielali informacji na temat projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem”, a osoby odwiedzające stoisko projektu mogły rozwiązać krzyżówki poświęcone Szwajcarii oraz wygrać materiały promocyjnej projektu.

Wśród osób, które odwiedziły stanowisko projektu byli m.in. Stanisław Bisztyga – Senator RP; Markus Eggenberger – przedstawiciel Szwajcarskiej Agencji ds. Rozwoju i Współpracy SDC; Krzysztof Kaczmarek – przedstawiciel Biura Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy w Warszawie; Monika Bochenek – Dyrektor Powiatowego Centrum Funduszy Europejskich w Nowym Sączu; Elżbieta Tomczyk – przedstawicielka Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tę pogodną sobotę zapoznali się działaniami projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” oraz z innymi programami dofinansowanymi w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z wydarzenia „Ze szwajcarską precyzją rozwijamy Małopolskę”.