Nowy Sącz: uroczyste otwarcie zmodernizowanych w ramach projektu obiektów DPS
A A A

28 października br. w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Nawojowskiej 159 w Nowym Sączu odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanych obiektów placówki w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Continue reading

Projekt „Modernizacja i rozwój oferty Domu Pomocy Społecznej przy ul. Nawojowskiej 159 w Nowym Sączu” realizowany jest przez Miasto Nowy Sącz od 2013 roku na podstawie umowy o dofinansowanie ze środków szwajcarskich w ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” prowadzonego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

28 października br. w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Nawojowskiej 159 w Nowym Sączu odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanych obiektów placówki w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. W wydarzeniu uczestniczył Prezydent Nowego Sącza – Ryszard Nowak, Wiceprezydent Nowego Sącza – Bożena Jawor, Marta Mordarska – Radna Województwa Małopolskiego oraz Rafał Barański – Zastępca Dyrektora ROPS w Krakowie. Uroczystość prowadził Dyrektor DPS Marek Porębski, a na jego zaproszenie przybyli także dyrektorzy i przedstawiciele mieszkańców z innych DPS m.in.: DPS przy ul. Nawojowskiej 155 w Nowym Sączu, DPS w Zbyszycach, DPS w Nowodworzu, DPS w Klimkówce, DPS przy ul. Michalusa w Gorlicach oraz DPS w Mszanie Dolnej.

Dla licznie przybyłych gości przygotowano krótki występ artystyczny oraz pokaz slajdów, dzięki któremu mogli się oni zapoznać z kolejnymi etapami modernizacji tej placówki.  Zastępca Dyrektora ROPS w Krakowie – Rafał Barański, w krótkim wystąpieniu pogratulował sprawnej realizacji projektu, a po uroczystym przecięciu wstęgi zebrani goście mogli zwiedzić oddany do użytku budynek, w którym mieszkańcy DPS będą mogli korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych.

Poniższa galeria zdjęć prezentuje przebieg uroczystości oraz efekty zakończonego projektu: zmodernizowane pomieszczenia rehabilitacyjne i sanitarne, odremontowaną nawierzchnię drogi wewnętrznej i chodników, wymienioną stolarkę okienną i drzwiową, nowe ogrodzenie terenu oraz trawiaste boisko. W wyniku działań inwestycyjnych i szkoleniowych prowadzonych w projekcie wzrośnie standard usług społecznych świadczonych w Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu, a co za tym idzie jakość życia jego mieszkańców oraz kompetencje zawodowe pracowników DPS.