Zakończenie szkoleń specjalizacyjnych
A A A

Od maja 2013 r. trwała realizacja szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa zachowawczego, w którym uczestniczyło 30 pielęgniarek oraz szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego, w którym uczestniczyło 14 pielęgniarek. Continue reading

Od maja 2013 r. trwała realizacja szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa zachowawczego, w którym uczestniczyło 30 pielęgniarek oraz szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego, w którym uczestniczyło 14 pielęgniarek. W trakcie 19 miesięcy pielęgniarki uczestniczyły w 1110 godzinach zajęć dydaktycznych z dziedziny pielęgniarstwa zachowawczego oraz 1190 godzinach zajęć dydaktycznych z dziedziny pielęgniarstwa psychiatrycznego, poszerzając swoją wiedzę oraz podnosząc swoje umiejętności zawodowe.

8 i 9 grudnia br. uczestniczki obu specjalizacji uczestniczyły w egzaminach końcowych (wewnętrznych) przeprowadzonych przez organizatora kształcenia. 26 uczestniczek szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego oraz 14 uczestniczek szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego zdało ten egzamin z wynikiem pozytywnym, a następnie otrzymało list gratulacyjny od Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie – Wioletty Wilimskiej. 4 pielęgniarki przystąpią do egzaminu w 2. połowie grudnia. Absolwentki specjalizacji zorganizowanych w ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem”, zgodnie z art. 67 ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej, przystąpią w sesji wiosennej 2015 r. do egzaminu państwowego przeprowadzanego przez Centrum Kształcenia Pielęgniarek i Położnych w Warszawie. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu uzyskają tytuł specjalisty w podanych dziedzinach pielęgniarstwa.

W ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” już 150 pielęgniarek i pielęgniarzy pracujących w małopolskich domach pomocy społecznej ukończyło kursy i szkolenia, a 25 kolejnych rozpoczęło udział w kursie kwalifikacyjnym w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego.

Jeszcze raz gratulujemy pielęgniarkom ukończenia szkoleń specjalizacyjnych, życzymy wiele satysfakcji z wykonywania potrzebnej i wymagającej pracy oraz trzymamy kciuki za wynik egzaminu.

Poniżej zdjęcia z zakończenia specjalizacji.

DSCF4958DSCF4968