Promując projekt dbamy o bezpieczeństwo
A A A

Materiały promocyjne projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” zwiększają widoczność i bezpieczeństwo na drogach podopiecznych małopolskich placówek oświatowych. Continue reading

Według danych Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w 2013 r. na terenie województwa małopolskiego, doszło do 3760 wypadków drogowych, z czego 1045 zdarzeń (czyli ponad 27% wszystkich rodzajów wypadków) to najechanie na pieszego. W wyniku tych zdarzeń zginęło 99 osób, a 1012 zostało rannych*.

W ramach działań promocyjnych projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” wykonano 3000 opasek odblaskowych, które oprócz roli promocyjnej pełnią zarazem bardzo ważną funkcję – zwiększają bezpieczeństwo pieszych poruszających się po zmierzchu po drodze lub poboczem. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie przekazał je nieodpłatnie do placówek oświatowych i uniwersytetów trzeciego wieku z terenu Małopolski razem z informacją o projekcie oraz jego efektach. Mamy nadzieję, że „pomocna dłoń” przyczyni się do większego bezpieczeństwa nie tylko mieszkańców Małopolski.

*Źródło: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Ocena stanu bezpieczeństwa na drogach województwa małopolskiego w 2013 roku, Kraków, styczeń 2014.