Szwajcarski Szlak Rozwoju
A A A

W ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy realizowany jest cykl wydarzeń promocyjnych pod nazwą „Szwajcarski Szlak Rozwoju”. W każdą niedzielę sierpnia oraz września Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zaprasza do odwiedzenia interaktywnych pawilonów wystawowych poświęconych projektom dofinansowanym w ramach Programu. Continue reading

 Na mieszkańców województwa małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego czekają całodniowe imprezy plenerowe bogate w liczne atrakcje. Już w najbliższą niedzielę – 16 sierpnia br. – pawilony wystawowe odwiedzą mieszkańcy Buska-Zdroju, kolejnymi miastami goszczącymi wydarzenie będą: Puławy, Lubartów, Sanok, Krosno, a cykl imprez zakończą wydarzenia w dwóch małopolskich lokalizacjach: w Nowym Sączu (20.09.2015) i w Tarnowie (27.09.2015).

 

W każdą kolejną niedzielę w godzinach od 11.00 do 19.00 mieszkańcy i turyści będą mieli okazję odwiedzić pawilony wystawiennicze, prezentujące rozwój województw: świętokrzyskiego, lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego z wykorzystaniem funduszy szwajcarskich. W dniu imprezy na zwiedzających czekać będzie wiele atrakcji. Uczestnicy wydarzenia w niekonwencjonalny sposób będą mogli zapoznać się z rezultatami projektów poświęconych m.in. takiej tematyce jak turystyka, ekologia i bioróżnorodność, wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii czy usuwanie i utylizacja odpadów azbestowych. W ramach eventu przewidziano m.in. nietypowe pokazy slajdów, interaktywne instalacje, gry sprawnościowe oraz wystawy fotogramów, w trakcie wydarzeń promujących SPPW będzie można wcielić się w obserwatora ptaków Karpat, stać się operatorem dźwigu w grze „Azbest precz” czy montować kolektory słoneczne. Nie zabraknie nagród dla najlepszych graczy, zarówno usuwających azbest jak i montujących panele solarne na specjalnej makiecie. Będzie można również przekonać się jak Szwajcarsko-Polski Program Współpracy wspiera rozwój lokalnych produktów i przedsiębiorczości.

 

Więcej informacji oraz szczegółowy harmonogram wydarzeń znajdą Państwo TUTAJ.

 

Szwajcarski Szlak Rozwoju to kolejna edycja eventu promującego Szwajcarsko-Polski Program Współpracy. Jak było w Krakowie na zeszłorocznym wydarzeniu pod hasłem „Ze szwajcarską precyzją rozwijamy Małopolskę” mogą Państwo zobaczyć pod tym linkiem.

 

 

 

źródło: MIR