Trzecia wizyta studyjna zrealizowana
A A A

W dniach 16-19 września br. miała miejsce trzecia wizyta studyjna w Szwajcarii realizowana w ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem”. Continue reading

Trzecia wizyta studyjna zrealizowana.

W dniach 16-19 września br. miała miejsce trzecia wizyta studyjna w Szwajcarii realizowana w ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem”.  Wzięło w niej udział 20 osób – 15 przedstawicieli kadry zarządzającej z małopolskich domów pomocy społecznej oraz przedstawiciele Małopolskiego Komitetu Sterującego projektu,  Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach,  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu oraz Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.

Wizyta pozwoliła zapoznać się z działalnością 6 podmiotów działających w Zurichu, Lucernie i Grenchen. Uczestnicy spotkań zrealizowanych w trakcie wizyty mieli możliwość pozyskania informacji dotyczących systemu pomocy osobom potrzebującym wsparcia w Szwajcarii, a także poznania rozwiązań stosowanych w odwiedzanych placówkach, co było podstawą do wymiany opinii. W spotkaniu realizowanym w Fundacji Schmelzi uczestniczył Prezydent Miasta Grenchen Pan Francois Scheidegger.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z GALERIĄ ZDJĘĆ: