Ruszył drugi etap doposażenia małopolskich DPS w sprzęt pielęgniarski
A A A

W wyniku oszczędności poprzetargowych w projekcie również w tym roku do DPS-ów zostanie przekazany sprzęt pielęgniarski. Continue reading

Przypominamy, że w ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” w listopadzie i grudniu 2014 r. został zakupiony niezbędny sprzęt pielęgniarski dla małopolskich Domów Pomocy Społecznej. Przekazano wtedy 41 indywidualnych zestawów dla każdego DPS-u, z którego pielęgniarki/pielęgniarze podnieśli swoje kwalifikacje w ramach projektu oraz 144 zestawy dla pielęgniarek/pielęgniarzy uczestniczących w kursach i szkoleniach realizowanych w ramach projektu, stanowiących niezbędne wyposażenie pielęgniarskie (m.in. ciśnieniomierze, termometry, stetoskopy). Łącznie zakupiono 1127 szt. sprzętu/wyposażenia.

W wyniku oszczędności poprzetargowych w projekcie również w tym roku do DPS-ów zostanie przekazany sprzęt pielęgniarski. 9 października rozpoczął się drugi etap doposażania małopolskich placówek. Chęć skorzystania z tej możliwości zgłosiły 34 DPS-y, w tym 6 placówek, które nie były objęte doposażeniem w 2014 r., a z których personel pielęgniarski podniósł swoje kwalifikacje poprzez udział w kursie kwalifikacyjnym w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego (kurs zakończony w marcu 2015 r.).

W wyniku realizacji drugiego etapu doposażenia przekazane zostaną:

-          34 zestawy dla DPS;

-          19 zestawów dla pielęgniarek/pielęgniarzy.

 

Łącznie w wyniku realizacji tego działania w ramach projektu w niezbędny sprzęt pielęgniarski zostanie doposażonych 47 Domów Pomocy Społecznej (50,5% działających w województwie) oraz 163 pielęgniarki.

Kategorie: Aktualności