Plener ceramiczny w DPS w Nowodworzu w ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem”
A A A

24 czerwca br. w ramach dorocznej ”Nocy Świętojańskiej” na terenie Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu organizowany jest plener ceramiczny w ramach eventu promującego twórczość i rękodzieło mieszkańców małopolskich domów pomocy społecznej. Continue reading

Event organizowany jest w ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Projekt ten jest realizowany jest przez Województwo Małopolskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy.
W plenerze wezmą udział mieszkańcy domów pomocy społecznej z Sieradzy, Stróż, Wietrzychowic, Karwodrzy, Czernej, Nowego Sącza, Tarnowa i Nowodworza.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia wykonane podczas zajęć ceramicznych, w których uczestniczą mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu – zdjęcia wykonał Marcin Zięba na zlecenie Ministerstwa Zdrowia.

Dom Pomocy Społecznej w Nowodworzu w ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” zrealizował działania inwestycyjno-szkoleniowe, których efektem jest m.in. nowy 3 kondygnacyjny pawilon mieszkalny z 31 miejscami pobytu, większa stołówka, nowe pracownie do terapii zajęciowej, zakup ponad 560 sztuk sprzętu i wyposażenia (w tym zakup pieca ceramicznego) oraz realizacja szkoleń/kursów/studiów podyplomowych dla 64 pracowników.

Kategorie: Aktualności