Wernisaż wystawy prac plastycznych mieszkańców małopolskich domów pomocy społecznej
A A A

13 października br. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie miał miejsce wernisaż pokonkursowej wystawy prac plastycznych mieszkańców małopolskich domów pomocy społecznej, wykonanych podczas plenerów malarskich zorganizowanych w ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem”. Continue reading

W wernisażu wzięli bardzo licznie udział mieszkańcy domów pomocy społecznej, w tym autorzy prac prezentowanych na wystawie, członkowie Małopolskiego Komitetu Sterującego projektu oraz zaproszeni goście.

Otwarcia wystawy dokonali Pani profesor Grażyna Borowik-Pieniek – Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Pan Jerzy Woźniakiewicz – Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie oraz Pan Rafał Barański – Zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.

Warto tutaj przytoczyć słowa Pani profesor dr hab. Grażyny Borowik-Pieniek: „Patrząc na zgromadzone na wystawie obrazy i rysunki nie sposób nie zadać sobie pytania – co widzimy?, jak widzimy?, co jesteśmy w stanie odczytać, rozszyfrować, zrozumieć? Nie wszystko bowiem można logicznie wyjaśnić. Ta twórczość w jakiejś swej części pozostanie tajemnicza i nieprzenikniona zaskakując nieprawdopodobieństwami wymyślonych form, wyczarowanych barw mocno przefiltrowanych przez to, co w środku.            

Uczestnicy pleneru malarskiego podjęli twórczy wysiłek, którego efektem są wzruszające prace, ale nie mniej ważnym rezultatem projektu skierowanego do mieszkańców Domów Pomocy Społecznej są oddziaływania arteterapeutyczne wzmacniające pozytywne myślenie o sobie, o swoich możliwościach, poprawiające samopoczucie.”

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy, która będzie prezentowana do 15 listopada br.

Kategorie: Aktualności